АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Триває вакцинація населення проти захворювання на COVID

Адміністрація КНП «Центру ПМСД Решетилівської міської ради» запрошує жителів на вакцинацію проти захворювання COVID. Станом на 28 листопада ц.р. на Решетилівщині вакциновано першою дозою вакцини 9433 осіб, а другу дозу, тобто повний імунний захист, отримали 9167 особи, бустерна доза 1910. В лікувальному закладі щоденно проводиться щеплення наявними вакцинами в кабінеті № 26. Також мобільна бригада медиків виїжджає у віддалені села громади. Про дату та виїзд лікарської бригади в сільські населені пункти сповіщаємо пацієнтів через оголошення та запрошення мешканців медичними працівниками.

Кожен бажаючий вакцинуватися має змогу звернутися безпосередньо до свого сімейного лікаря або записатися на вакцинацію через медичного реєстратора за телефоном (05363) 2-10-30 або мобільним телефоном 073-454-93-80, де вам нададуть детальні роз’яснення щодо наявних вакцин та порядку щеплень.

Чом доцільно саме зараз вакцинуватися від захворювання на COVID? На даний час рівень захворювання на COVID та інші ГРВІ серед жителів громади значно знизився, тому вакцинуватися потрібно саме зараз, щоб захистити себе та своїх близьких      у період сезонного підйому захворювання, убезпечити своє життя від небезпечних наслідків захворювання.

Пам’ятаймо, що лише вчасна убереже вас від тяжкого перебігу цього захворювання та допоможе в недопущенні епідемії на території громади.

Запрошуємо на вакцинацію всіх бажаючих.

     Адміністрація закладу.

Чим ризикують невакциновані Українці?

На другому році пандемії коронавірусу статистика залишається невтішною. Міністерство охорони здоров’я звітує про більш як 11 тисяч нових випадків COVID-19 за добу. Лікарні знову заповнилися хворими, і під потреби ковідних пацієнтів віддають інші відділення. Медики б’ють на сполох, адже практично всі госпіталізовані не мають щеплення. Розповідаємо, чим страшний коронавірус для невакцинованих українців.

Ризик 1: тяжка форма COVID-19

Тяжка форма COVID-19 супроводжується високою температурою, ускладненим диханням або задишкою, болем у грудях, пневмонією тощо. Часто до вірусної інфекції додається бактеріальна, і це погіршує загальний стан.

За даними МОЗ, найбільше ризиків захворіти на тяжку форму коронавірусу мають літні люди й ті, хто має супутні захворювання. Часто ці категорії поєднуються, адже що старша людина, то вища імовірність хронічних хвороб у неї. 

«COVID-реанімація Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова на сьогодні заповнена. Найстрашніше те, що всі хворі – це люди, які не отримали вакцинацію. При тому, що вакцина є в достатній кількості в Україні і щеплення легко отримати», – заявив 29 вересня професор Сергій Риженко. 

Статистика Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) свідчить, що серед пацієнтів старше 60 років, які були госпіталізовані з COVID-19, 97% не мають повного курсу вакцинації. Утім, саме вони потребують найбільшого захисту від хвороби. 

«На сьогодні лише 20% українців 60+ вакциновані від COVID-19 принаймні першою дозою, а повністю вакцинованих – 16,6%. Доступ до вакцини вже є в найбільш віддалених куточках України, а мобільна бригада може приїхати до тих, хто не може самостійно пересуватись. Найважливіше – бажання українців захиститись від небезпечного вірусу», – закликав головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Ризик 2: постковідні ускладнення 

Медики розповідають, що перемогти сам вірус для повного одужання мало. Адже інфекція впливає на інші системи організму, наприклад, викликає згущення крові й тромби. Що більше, міжнародні дослідження свідчать, що коронавірус викликає порушення в роботі серця – міокардит, ішемію та ін. 

«COVID-19 змінює перебіг майже всіх захворювань, бо має специфічний вплив на організм. Він руйнує ендотелій – внутрішню вистілку кровоносних судин. Спочатку окуповує судини легень, а потім пробирається до серця, головного мозку, нирок», – наголосив хірург Вячеслав Лазирський.

За словами лікарів, постковідні ускладнення можуть спричинити важкі патології: ураження головного і спинного мозку з розвитком деменції, інсульту, енцефаліту, мієліту, полінейропатії.

Крім того, існує так званий довгий ковід – неприємні симптоми, які тримаються місяцями. Це втома, біль у голові та суглобах, безсоння, неможливість сконцентруватися, відчуття тривоги і депресія, панічні атаки тощо. 

«Людям дуже важко відійти від хвороби, тому багато пацієнтів почали звертатися за допомогою до психотерапевтів, щоб налагодити втрачений психічний баланс», – розповіла в інтерв’ю Texty.org.ua сімейна лікарка Марина Сікорська.

У Всесвітній організації охорони здоров’я стверджують, що ризик отримати довгий ковід мають люди з ожирінням та високим тиском. А в Україні, за даними ВООЗ, лише 39,6% громадян мають нормальну вагу. 

Ризик 3: смерть

Найбільший ризик померти від коронавірусу мають літні люди. На летальність від ковіду впливає наявність супутніх хвороб – бронхіальної астми, діабету, гіпертонії, онкології, захворювань нирок тощо. За даними МОЗ, 82% померлих від COVID-19 за весь період в Україні – люди віком від 60 років. При цьому 98,3% з них були невакциновані.

 «Ми зробили аналіз, що відбувається в Україні з 15 червня по 15 вересня: 92% госпіталізованих з COVID-19 до наших лікарень – це невакциновані люди, а 99,2% летальних випадків – це невакциновані люди, які були госпіталізовані і які втратили своє життя», – уточнив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

У відомстві наголошують, що хронічні хвороби не є протипоказанням до вакцинації проти COVID-19. Навпаки, люди зі слабким здоров’ям повинні додатково себе захистити.  Не можна щепитися лише за умови важкої алергічної реакції на попередню дозу вакцини,  гіперчутливості до одного з компонентів вакцини та температури тіла вище 38,5ºC.

Зараз в Україні доступні три вакцини проти коронавірусу: AstraZeneca, CoronaVac від Sinovac та Comirnaty від Pfizer. Кожна з них допомагає уникнути тяжкої форми ковіду чи смерті. Вакцинуватися проти COVID-19 можна у кабінетах щеплень або центрах масової вакцинації. Повний перелік на сайті list.covid19.gov.ua

 

Щодо імунізації від коронавірусної хвороби COVID-19.

За інформацією Міністерства охорони здоров'я 23.02.2021 року до України доставлено першу партію вакцини в кількості 500 тисяч доз, яка розподіляється на 7 регіонів України, в тому числі на Полтавську область. Зі слів головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, вакцина виготовлена за ліцензією Oxford-Astra Zeneca в Індії під назвою "Covishield" є повністю безпечною, а її імуногенність висока.

У першу хвилю спеціальними бригадами будуть імунізовані медичні працівники лікарень, які працюють з хворими на COVID-19, мешканці закладів для людей похилого віку та працівники спеціалізованих закладів, військовослужбовці в зоні проведення ООС;

-       на ІІ етапі: медпрацівники інших закладів, люди 80 років і старші, а також соціальні працівники;

-       на ІІІ етапі: люди віком від 65 і старші, працівники критично-важливих структур, державної безпеки, працівники освіти;

-       на ІV етапі: люди від 60 років, люди з хронічними захворюваннями, особи, що працюють і відбувають покарання в місцях позбавлення волі;

-       на V етапі: люди віком від 18 до 59 років.

Медичними працівниками КНП "Центр ПМСД Решетилівської міської ради" проводиться підготовча робота з оформлення цільових груп щеплень, спеціальна підготовка медичних працівників, які будуть виконувати щеплення, організація окремого кабінету щеплень.

Для бажаючих отримати щеплення, прохання заздалегідь звернутися до свого сімейного лікаря з метою внесення до списків підлягаючих вакцинації на етапах проведення щеплень.

Коронавірусна хвороба COVID-19 - це інфекційне захворювання з великою інтенсивністю поширення, часто має непередбачуваний перебіг та тяжкі наслідки. Вакцинація дає можливість попередити захворювання серед найбільш вразливих верств населення.

 

Адміністрація КНП " Центр ПМСД Решетилівської міської ради"Інформація що до самоізоляції


Рекомендації для осіб, з підозрою або хворими на COVID-19, які перебувають вдома на самоізоляції

Залишайтеся вдома за винятком необхідності медичної допомоги
Ви повинні обмежувати діяльність поза своїм будинком/квартирою, за винятком отримання медичної допомоги. Не ходіть на роботу, до школи чи громадські приміщення. Не користуйтесь громадським транспортом або таксі.

Відокремте себе від інших людей і тварин у своєму будинку/квартирі
Люди: Наскільки це можливо, ви повинні залишитися в окремій кімнаті і витримувати дистанцію більше 2 метрів від інших членів сім’ї і/або сусідів у вашому домі. Також слід використовувати окремий санвузол, якщо він є.  Особливо уважно дотримуйтесь цих положень якщо у вашій сім’ї є особи, які віднесені до групи ризику (літній вік, наявність хронічних захворювань: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, захворювання легень тощо). 
Тварини: Не контактуйте з домашніми тваринами чи іншими тваринами під час хвороби.

Заздалегідь зателефонуйте і попередьте про відвідування сімейного лікаря (при необхідності цього і наявності можливості)
Якщо у вас є лікарський прийом, зателефонуйте до лікаря і скажіть, що у вас є або може бути COVID-19. Це допоможе медичному персоналу вжити заходів, щоб вберегти інших людей від зараження чи впливу. Надіньте маску для обличчя перед контактом з медичними працівниками.  Ці кроки допоможуть обмежити поширення інфекції.

Носіть маску для обличчя
Ви повинні носити маску для обличчя, коли ви знаходитесь біля інших людей (наприклад, спільне використання кімнати чи транспортного засобу) або домашніх тварин і перед відвідуванням закладу охорони здоров’я, чи приїздом бригади ЕМД.
Якщо пацієнт не може носити маску для обличчя (наприклад, тому що це спричиняє проблеми з диханням), тоді люди, які живуть з ним, не повинні залишатися в одній кімнаті з пацієнтом, або вони повинні носити маску для обличчя, якщо вони знаходяться з пацієнтом в одній кімнаті.

Дотримуйтесь гігієнічних правил при кашлі чи чханні
Прикривайте рот і ніс тканиною чи серветкою при кашлі або чханні. Викидайте використані засоби у окремий контейнер для сміття;
Негайно мийте руки з милом не менше 20 секунд і/або чистіть руки дезінфікуючим засобом на основі спирту, що містить щонайменше 60% спирту, в достатній кількості, щоб покрити всю поверхню рук, та розтираючи антисептик до його висихання. Мило обов’язково використовувати при помітному забрудненні рук.

Миття рук
Часто мийте руки з милом протягом щонайменше 20 секунд. Якщо не має можливості мити руки їх слід обробляти дезінфікуючими засобами на основі  60% спирту, покриваючи всі поверхні рук і розтираючи їх разом, поки вони не стануть сухими. Мило і воду обов’язково використовувати при помітному забрудненні рук. Не торкайтеся своїх очей, носа і рота з немитими руками.

Уникайте спільного використання особистих предметів домашнього вжитку
Не слід спільно користуватися посудом, чашками, рушниками або постільною білизною та іншими предметами домашнього вжитку з іншими людьми або домашніми тваринами. Після використання цих предметів їх слід ретельно очистити миючими засобами і водою.


Дезінфекція предметів/поверхонь
Слід щодня періодично дезінфікувати всі предмети/поверхні, до яких часто торкаються. До них слід віднести: стійки, стільниці, дверні ручки, світильники для ванної, туалети, телефони, клавіатури, планшети та тумбочки тощо  та будь-які поверхні де можуть знаходитись біологічні рідини. З метою дезінфекції слід використовувати побутові миючі засоби або серветки. При їх застосуванні слід дотримуватись інструкцій виробника.

Моніторинг стану здоров’я
Якщо Ви знаходитесь вдома на карантині (самоізоляції), слід уважно слідкувати за станом здоров’я. Періодично, протягом дня вимірюйте температуру тіла.
 Негайно зверніться до свого лікаря або телефонуйте 103, якщо ваш стан погіршується, а саме:
1.1. зросла температура тіла (більше 38,0 °С) або у вас з’явився озноб або відчуття гарячки і/або
1.2. з’явилося затруднене дихання, задишка і/або
1.3. постійний кашель і/або
1.4. стійкий постійний біль в грудній клітці.

Припинення самоізоляції
Рішення про припинення самоізоляції та запобіжних заходів приймається в кожному випадку окремо та приймається після консультації з медичними працівниками та відповідно до правил встановленими місцевими органами охорони здоров’я.