АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ


До відома жителів громади!

В зв’язку з ремонтними роботами, що проводять  працівники ПАТ «Укртелеком» по відновленню телекомунікаційному зв’язку за номерами телефонів реєстратури - 2-10-30 та невідкладної медичної  допомоги - 2-16-68 адміністрація КНП «Центр ПМСД Решетилівської міської ради» прохає звертатися за номером телефону  073-454-93-80.


ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНІЧНИХ ТА ЯКІСНИХ

ХАРАКТЕРИСТИК ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ, РОЗМІРУ БЮДЖЕТНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, ОЧІКУВАНОЇ ВАРТОСТІ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ

(відповідно до пункту 41 Постанови КМУ від 11.10.2016 № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами))

         1) Найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, його категорія:

Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Решетилівської міської ради Полтавської області».

Код ЄДРПОУ 38534915.

Місцезнаходження: 38400, Полтавська область, Полтавський район, місто Решетилівка, вулиця Грушевського, 76в.  

Категорія замовника: відповідно до пункту 3 частини першої статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» – юридичні особи, які є підприємствами, установами, організаціями та їх об’єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі.

 

         2) Назва предмету закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі й частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності):

 Туберкулін (МНН:Tuberculin): БІОЛІК Туберкулін ППД-Л, розчин для ін’єкцій, по 1,0 мл (10 доз) з активністю 2 ТО/доза в ампулах №10/пачка, ДК  021:2015(CPV) – 33600000-3 «Фармацевтична продукція».

 

         3) Ідентифікатор закупівлі: UA-2023-09-06-011601-a Закупівля на prozorro.gov.ua.

 

4) Обґрунтування процедури закупівлі: відкриті торги (з особливостями) згідно з  пунктом 37 прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII зі змінами та з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (надалі - Особливості) для туберкулінодіагностики населення Решетилівської об’єднаної територіальної громади, в тому числі для внутрішньо переміщених осіб.  Встановлення попереднього діагнозу туберкульозу необхідне для відбору осіб з підозрою на туберкульоз. Своєчасна діагностика, ізоляція хворих на туберкульоз з бактеріовиділенням, організація та проведення лікування є основними елементами первинної профілактики туберкульозу, яка спрямована на попередження інфікування мікробактеріями туберкульозу здорових осіб.

 

Відкриті торги (з особливостями) проводяться з метою закупівлі Туберкулін (МНН:Tuberculin): БІОЛІК Туберкулін ППД-Л, розчин для ін’єкцій, по 1,0 мл (10 доз) з активністю 2 ТО/доза в ампулах №10/пачка, ДК  021:2015(CPV) – 33600000-3 «Фармацевтична продукція».

 

5) Очікувана вартість та обсяг закупівлі:

Очікувана вартість предмета закупівлі Туберкулін (МНН:Tuberculin): БІОЛІК Туберкулін ППД-Л, розчин для ін’єкцій, по 1,0 мл (10 доз) з активністю 2 ТО/доза в ампулах №10/пачка, ДК  021:2015(CPV) – 33600000-3 «Фармацевтична продукція» - 141 300,00 грн. (Сто сорок одна тисяча триста гривень 00 копійок) з урахуванням ПДВ.

Обсяг закупівлі становить - 45 пачок.

 

6) Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі:

Учасник процедури закупівлі зобов'язується здійснювати своєчасну закупівлю Туберкулін (МНН:Tuberculin): БІОЛІК Туберкулін ППД-Л, розчин для ін’єкцій, по 1,0 мл (10 доз) з активністю 2 ТО/доза в ампулах №10/пачка, в обсягах, що за належних умов забезпечить задоволення потреби населення Решетилівської об’єднаної територіальної громади, в тому числі для внутрішньо переміщених осіб в 2023 році.

Запропонований Товар має бути належним чином зареєстровані в Україні.

Термін придатності Товару на момент постачання повинен бути не менше 80 % від загального терміну придатності.

Якість Товару повинна відповідати вимогам, встановленими до нього загальнообов’язковими на території України нормами і правилами, підтверджуватися сертифікатом якості виробника, відповідності, реєстраційним посвідченням, висновком державної санітарно-гігієнічної експертизи, або іншим подібним документом, який оформлений відповідно до вимог законодавства України.

 

7) Нормативно-правові акти, що формують підстави застосування процедури відкритих торгів:

1. Закон України “Про публічні закупівлі” №922-VIII від 25.12.2015 року зі змінами;

2. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» від 12 жовтня 2022 р. № 1178;

3. Наказ Міністерства охорони здоров’я  України від 04.09.2014 № 620 «Про затвердження та впровадження медико - технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при туберкульозі».

 

 КНП "Центр ПМСД Решетилівської міської ради Полтавської області"

Надає інформацію:

8 відповідей на запитання щодо йодної профілактики

https://moz.gov.ua/article/news/8-vidpovidej-na-zapitannja-schodo-jodnoi-profilaktiki

Після попередньої публікації про йодну профілактику Міністерство охорони здоров'я отримало багато додаткових запитань. Наші спеціалісти подготували відповіді на найпоширеніші з них. 

1. Чому розчин йоду неефективний? Адже в його складі той самий йодид калію?

Інші види йодних розчинів (спиртовий розчин йоду, розчин Люголя, повідон-йод) не всмоктуються та не накопичуються в щитоподібній залозі, отже не захистять від радіоактивного йоду. Йдеться як про приймання всередину, так і про нанесення йодних сіточок. 

Прийом зазначених препаратів в кращому випадку не принесе жодного ефекту, в гіршому ж – зашкодить (хімічні опіки ротової порожнини, стравоходу тощо).

Тому єдиним препаратом для ефективної йодної профілактики залишається калій йодид.

2. Чому калій йодид не рекомендовано вживати людям 40+? 

Після 40 років щитоподібна залоза майже не накопичує радіоактивний йод, отже прийом калію йодиду може завдати більше шкоди, ніж користі. 

Варто пам’ятати, що калій йодид захищає лише щитоподібну залозу і не може захистити інші органи.

3. Чи можна використати для йодної профілактики препарати, що містять меншу кількість такої ж активної речовини?

Подібні препарати або харчові домішки містять у сотні разів меншу дозу калія йодиду, ніж необхідно для профілактики опромінення у разі ядерних подій. Прийом сотень таблеток таких препаратів не може розглядатися як реальний профілактичний захід, оскільки людина просто фізично не здатна спожити таку величезну кількість таблеток.

4. Як розрахувати потрібну дозу йодиду калію дітям?

Слід дуже уважно ставитися до дозування препарату. Потрібну дозу допоможе розрахувати лікар. Украй важливо не плутати міліграми (мг) і мікрограми (мкг). Зокрема, препарат, доступний для йодної профілактики в Україні, містить 125 мг активної речовини в 1 таблетці. 

5. Якщо жінка, старша за 40 років, вагітна або годує грудьми, чи потрібно їй приймати йод?

Так. У цьому випадку приймати калій йод треба. Під час вагітності та годування грудьми щитоподібна залоза жінки є активнішою, ніж у невагітних жінок, і кількість радіоактивного йоду, що поглинається, збільшується. 

6. Чи потрібно приймати калій йодид людям, у яких видалена щитоподібна залоза? А якщо видалена одна доля?

Якщо вам повністю видалили щитоподібну залозу, калій йодид приймати не потрібно. У разі, якщо видалення було частковим, й одна доля залишилася, потрібно проконсультуватися з лікуючим лікарем. 

8. Коли приймати калій йодид?

Препарат не можна використовувати «для профілактики». Його приймають одноразово виключно після оповіщення від офіційних органів влади. 

Оптимальним є прийом калію йодиду за 6 годин до впливу радіоактивного йоду. Зважаючи на малу ймовірність прогнозування такої ситуації, допустимим для прийому препарату є проміжок часу від 24 годин до моменту надходження радіоактивного йоду до організму та до 8 годин після його впливу.

Пізніший прийом препарату є шкідливим для організму.

У будь-якому випадку потрібно дочекатися офіційного оголошення місцевих органів влади про початок йодної профілактики. 

9. Що робити тим, хто вже приймав калій йодид профілактично (наприклад, пили 5 днів)? 

Якщо приймали калій йодид щодня у повній дозі 125 мг, то слід негайно припинити його прийом, оскільки це є недоцільним передозуванням і шкідливим перевантаженням щитоподібної залози. Якщо ж вживали інші засоби зі значно меншою дозою активної речовини, – то не звертати на це уваги і виконувати поточні вказівки з йодної профілактики рекомендованим препаратом (фармацевтична форма 125 мг).ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНІЧНИХ ТА ЯКІСНИХ

ХАРАКТЕРИСТИК ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ, РОЗМІРУ БЮДЖЕТНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, ОЧІКУВАНОЇ ВАРТОСТІ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ

(відповідно до пункту 41 Постанови КМУ від 11.10.2016 № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами))

         1) Найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, його категорія:

Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Решетилівської міської ради Полтавської області».

Код ЄДРПОУ 38534915.

Місцезнаходження: 38400, Полтавська область, Полтавський район, місто Решетилівка, вулиця Грушевського, 76в.  

Категорія замовника: відповідно до пункту 3 частини першої статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» – юридичні особи, які є підприємствами, установами, організаціями та їх об’єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі.

 

         2) Назва предмету закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі й частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності):

 Туберкулін (МНН:Tuberculin) (БІОЛІК Туберкулін ППД-Л, розчин для ін’єкцій, комплект: 1 ампула 0,6 мл (6 доз) з 3 шприцами з голками для витягання, та 3 голками для введення) ДК  021:2015(CPV) – 33600000-3 «Фармацевтична продукція».

 

         3) Ідентифікатор закупівлі: UA-2023-05-15-010257-a Закупівля на prozorro.gov.ua.

 

4) Обґрунтування процедури закупівлі: відкриті торги (з особливостями) згідно з  пунктом 37 прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII зі змінами та з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (надалі - Особливості) для туберкулінодіагностики населення Решетилівської об’єднаної територіальної громади, в тому числі для внутрішньо переміщених осіб.  Встановлення попереднього діагнозу туберкульозу необхідне для відбору осіб з підозрою на туберкульоз. Своєчасна діагностика, ізоляція хворих на туберкульоз з бактеріовиділенням, організація та проведення лікування є основними елементами первинної профілактики туберкульозу, яка спрямована на попередження інфікування мікробактеріями туберкульозу здорових осіб.

 

Відкриті торги (з особливостями) проводяться з метою закупівлі Туберкулін (МНН:Tuberculin) (БІОЛІК Туберкулін ППД-Л, розчин для ін’єкцій, комплект: 1 ампула 0,6 мл (6 доз) з 3 шприцами з голками для витягання, та 3 голками для введення) ДК  021:2015(CPV) – 33600000-3 «Фармацевтична продукція».

 

5) Очікувана вартість та обсяг закупівлі:

Очікувана вартість предмета закупівлі Туберкулін (МНН:Tuberculin) (БІОЛІК Туберкулін ППД-Л, розчин для ін’єкцій, комплект: 1 ампула 0,6 мл (6 доз) з 3 шприцами з голками для витягання, та 3 голками для введення) ДК  021:2015(CPV) – 33600000-3 «Фармацевтична продукція» - 38 00,00 грн. (Тридцять вісім тисяч гривень 00 копійок) з урахуванням ПДВ.

 Планування закупівель,  в тому числі визначення очікуваної вартості, є динамічним та безперервним процесом, що здійснюється замовником  протягом року.

 Обсяг закупівлі становить - 200 комплектів.

Закупівля проводиться повторно, так як попередня закупівля не відбулась через відсутність учасників. Обсяг закупівлі зменшено з 871 до 200 комплектів, в зв’язку з тим, що з 2 півріччя 2023 року АТ «БІОЛІК» буде змінено форму випуску препарату Туберкулін (МНН:Tuberculin) з діючої на сьогодні форми БІОЛІК Туберкулін ППД-Л, розчин для ін’єкцій, комплект: 1 ампула 0,6 мл (6 доз) з 3 шприцами з голками для витягання, та 3 голками для введення на форму БІОЛІК Туберкулін ППД-Л, розчин для ін’єкцій, по 1,0 мл (10 доз) з активністю 2 ТО/доза в ампулах №10. При моніторингу ринку Туберкуліну (МНН:Tuberculin) Замовником встановлено, що в учасників ринку наявна продукція Товару з діючою на сьогодні формулою (6 доз), але з коротким терміном придатності. Для задоволення потреб громади Замовником прийнято рішення закупити зменшити та закупити 200 комплектів діючої на Туберкуліну (МНН:Tuberculin) з діючою формою (6 доз), а вже з 2 півріччя 2023 року закупити Товар за новою діючою формою (10 доз) з більшим терміном придатності.

 

6) Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі:

Учасник процедури закупівлі зобов'язується здійснювати своєчасну закупівлю БІОЛІК Туберкулін ППД-Л, розчин для ін’єкцій, комплект: 1 ампула 0,6 мл (6 доз) з 3 шприцами з голками для витягання, та 3 голками для введення, в обсягах, що за належних умов забезпечить задоволення потреби населення Решетилівської об’єднаної територіальної громади, в тому числі для внутрішньо переміщених осіб в 2023 році.

Запропонований Товар має бути належним чином зареєстровані в Україні.

Термін придатності Товару на момент постачання повинен бути не менше 31.10 2023 р.

Якість Товару повинна відповідати вимогам, встановленими до нього загальнообов’язковими на території України нормами і правилами, підтверджуватися сертифікатом якості виробника, відповідності, реєстраційним посвідченням, висновком державної санітарно-гігієнічної експертизи, або іншим подібним документом, який оформлений відповідно до вимог законодавства України.

 

7) Нормативно-правові акти, що формують підстави застосування процедури відкритих торгів:

1. Закон України “Про публічні закупівлі” №922-VIII від 25.12.2015 року зі змінами;

2. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» від 12 жовтня 2022 р. № 1178;

3. Наказ Міністерства охорони здоров’я  України від 04.09.2014 № 620 «Про затвердження та впровадження медико - технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при туберкульозі».

ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНІЧНИХ ТА ЯКІСНИХ

ХАРАКТЕРИСТИК ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ, РОЗМІРУ БЮДЖЕТНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, ОЧІКУВАНОЇ ВАРТОСТІ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ

(відповідно до пункту 41 Постанови КМУ від 11.10.2016 № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами))

         1) Найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, його категорія:

Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Решетилівської міської ради Полтавської області».

Код ЄДРПОУ 38534915.

Місцезнаходження: 38400, Полтавська область, Полтавський район, місто Решетилівка, вулиця Грушевського, 76в.  

Категорія замовника: відповідно до пункту 3 частини першої статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» – юридичні особи, які є підприємствами, установами, організаціями та їх об’єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі.

 

         2) Назва предмету закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі й частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності):

 Спеціальне лікувальне харчування для дітей, хворих на фенілкетонурію, код ДК 021:2015(CPV) – 15880000-0 «Спеціальні продукти харчування, збагачені поживними речовинами» (ФКУ Нутрі 3 Концентрат (PKU Nutri 3 Concertrated), ФКУ Нутрі 3 Енерджі (PKU Nutri 3 Energy).

 

         3) Ідентифікатор закупівлі: UA-2023-05-11-009104-a Закупівля на prozorro.gov.ua.

 

4) Обґрунтування процедури закупівлі: відкриті торги (з особливостями) згідно з  пунктом 37 прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII зі змінами та з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (надалі - Особливості).

Відкриті торги (з особливостями) проводяться з метою закупівлі спеціального лікувального харчування для дітей, хворих на фенілкетонурію, ФКУ Нутрі 3 Концентрат (PKU Nutri 3 Concertrated), ФКУ Нутрі 3 Енерджі (PKU Nutri 3 Energy), у відповідності до  наказу Міністерства охорони здоров’я  України від 17.12.2019 № 2498 «Про затвердження методичних рекомендацій з планування та розрахунку потреби в лікарських засобах, продуктах спеціального харчування та виробах медичного призначення, що закуповуються за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів».

5) Очікувана вартість та обсяг закупівлі:

Очікувана вартість предмета закупівлі спеціального лікувального харчування для дітей, хворих на фенілкетонурію, ФКУ Нутрі 3 Концентрат (PKU Nutri 3 Concertrated), ФКУ Нутрі 3 Енерджі (PKU Nutri 3 Energy) на 2023 рік становить - 202 800,00 грн. (Двісті дві тисячі вісімсот гривень 00 копійок) з урахуванням ПДВ. Планування закупівель,  в тому числі визначення очікуваної вартості, є динамічним та безперервним процесом, що здійснюється замовниками протягом року.

 Обсяг закупівлі на 2023 рік становить:

-         ФКУ Нутрі 3 Концентрат (PKU Nutri 3 Concertrated) – 30 банок;

-         ФКУ Нутрі 3 Енерджі (PKU Nutri 3 Energy) – 33 банки.

           

6) Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі:

Учасник процедури закупівлі зобов'язується здійснювати своєчасну закупівлю спеціального лікувального харчування для дітей, хворих на фенілкетонурію, ФКУ Нутрі 3 Концентрат (PKU Nutri 3 Concertrated), ФКУ Нутрі 3 Енерджі (PKU Nutri 3 Energy) в обсягах, що за належних умов забезпечить задоволення потреби в 2023 році.

 

№ з/п

Найменування

Технічні, якісні та інші характеристики

Од. виміру

Кількість

Вік дитини

1

2

3

4

5

6

1

Продукти лікувального харчування  хворих на фенілкетонурію

ФКУ Нутрі 3 Концентрат (PKU Nutri 3 Concertrated)

Харчовий продукт для спеціальних медичних цілей: для дітей від 8 років, хворих на фенілкетонурію та гіперфенілаланінемію для дієтотерапії. Порошкоподібна суміш амінокислот без фенілаланіну з вітамінами, мінералами і мікроелементами.

1.    Вміст білка у 100 грамах сухого продукту не більше – 70 г.

2.    Призначений для дітей від 8 років.

3.    Кількість амінокислот в суміші –найвища.

4.    Кількість незамінних та напівзамінних амінокислот (г) в 100 г білка – оптимальний, що адаптований до вікової категорії хворого.

5.    Вуглеводний комплекс забезпечено за рахунок моносахаридів та полісахаридів при мінімальному вмісті сахарози.

6.    Присутність фенілаланіну не допускається.

7.    Вміст суми амінокислот, які вміщують сірку (метіонін та цистеїн), (г) в 100 г білка – оптимальний, що адаптований до вікової категорії хворого.

8.    Вміст тирозину (г) в 100 г білка – оптимальний, що адаптований до вікової категорії хворого.

9.    Спеціальний продукт повинен вміщувати мінеральні речовини, мікроелементи та вітаміни у збалансованій кількості.

10.      Продукт повинен бути порошкоподібний, розфасований у металеві банки масою 500 грамів.

11.      Продукт повинен бути вироблений з дотриманням умов належного виробництва та бути безпечним для використання.

Банка 500 г.

30

11 років

2

Продукти лікувального харчування  хворих на фенілкетонурію

ФКУ Нутрі 3 Енерджі (PKU Nutri 3 Energy)

Харчовий продукт для спеціальних медичних цілей: для дітей від 9 років та дорослих, включаючи вагітних жінок, хворих на фенілкетонурію, для дієтотерапії. Порошкоподібна суміш без фенілаланіну, що містить суміш незамінних та замінних амінокислот, вуглеводи, жири, вітаміни, мінерали та мікроелементи.

1.     Вміст білка (в еквіваленті) у 100 грамах сухого продукту не більше 36 грам.

2.     Призначений для дітей від 9 років.

3.     Набір амінокислот (кількість) в суміші – найвищий.

4.     Вміст суми незамінних та замінних амінокислот (г) в 100 г білка – оптимальний, що адаптований до вікової категорії хворого.

5.     Вуглеводний комплекс забезпечено за рахунок моносахаридів та полісахаридів при мінімальному вмісті сахарози.

6.     Присутність фенілаланіну не допускається.

7.     Вміст суми амінокислот, які вміщують сірку (метіонін та цистеїн), (г) в 100 г білка – оптимальний, що адаптований до вікової категорії хворого.

8.     Вміст тирозину (г) в 100 г білка – оптимальний, що адаптований до вікової категорії хворого.

9.     Наявність в суміші необхідних мінеральних речовин, мікроелементів і вітамінів у збалансованій кількості.

10. Продукт повинен бути порошкоподібний, розфасований у металеві банки масою 454 грамів.

11. Продукт повинен бути вироблений з дотриманням умов належного виробництва та бути безпечним для використання.

Банка 454 г.

33

11 років

 

При формуванні технічних та якісних характеристик предмета закупівлі Замовник, насамперед, керувався висновком лікаря, який призначив вищезазначені суміші, відповідно до уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги «Фенілкетонурія та інші гіперфенілаланінемії», затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.11.2015 року №760. Згідно ч.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2015 року №160 «Про затвердження Порядку забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання» передбачено: «Громадяни, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання забезпечуються лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання (далі лікарські засоби та харчові продукти) відповідно до медичних показань».

 Дана суміш є життєво необхідною для підтримки нормального функціонування організму і повноцінної життєдіяльності. Заміна суміші на будь які інші може призвести до негативної динаміки лікування дитини.

          Посилання на конкретну торгівельну марку є необхідним, оскільки дитина впродовж останніх 5-ти років, згідно рекомендацій генетика Обласного центру медичної генетики Комунального підприємства «Обласна клінічна лікарня відновного лікування та діагностики Полтавської обласної ради», під спостереженням якого вона перебуває, приймає спеціалізоване лікувальне харчування, а саме: ФКУ Нутрі 3 Концентрат (PKU Nutri 3 Concertrated), ФКУ Нутрі 3 Енерджі (PKU Nutri 3 Energy).

        За даними клінічних спостережень вищезазначене лікувальне харчування в повному обсязі забезпечує баланс білка в організмі дитини та не викликає алергічних та побічних реакцій.

        Замовник  не має законного права, окрім лікаря, який проводив огляд пацієнта та призначав лікування, замінювати останньому призначені спеціальні продукти харчування (суміші) з конкретно визначеними медичними характеристиками та необхідним розрахунком в тій чи іншій кількості необхідних компонентів у вмісті продукту.

 

7) Нормативно-правові акти, що формують підстави застосування процедури відкритих торгів:

1. Закон України “Про публічні закупівлі” №922-VIII від 25.12.2015 року зі змінами;

2. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» від 12 жовтня 2022 р. № 1178;

3. Постанова Кабінету Міністрів України від 31.05.2015 року №160 «Про затвердження Порядку забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання».

4. Наказ Міністерства охорони здоров’я  України від 17.12.2019 № 2498 «Про затвердження методичних рекомендацій з планування та розрахунку потреби в лікарських засобах, продуктах спеціального харчування та виробах медичного призначення, що закуповуються за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів».

ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ КНП «Центр ПМСД 

Решетилівської міської ради»

                                                        від «01» травня 2023 року № 15 

ПЛАН

щодо запобігання та виявлення корупції

на 2023 - 2025 роки

 

 

п/п

Зміст заходу

Термін

 виконання

Відповідальні виконавці

1.

Здійснення контролю за дотриманням вимог Закону України «Про запобігання корупції» та інших нормативно-правових актів з питань запобігання та виявлення корупції

Протягом

 2023-2025 років

Танько О.Г.

2.

Відповідальному виконавцю про проведену згідно Плану інформувати головного спеціаліста відділу управління персоналом та медичними кадрами управління лікувально-профілактичної допомоги населенню та медичних кадрів Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА (відповідальну особу з питань запобігання та виявлення корупції Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА )

До

03.07.2023 року,

03.01.2024 року та що півроку до 03 числа місяця, що настає за звітним періодом протягом 2023-2025 років

Танько О.Г.

3.

Здійснювати періодичний розгляд питань про стан виконання антикорупційного законодавства та ефективність реалізації заходів, спрямованих на запобігання та виявлення корупції на засіданнях, нарадах, зборах трудового колективу  (вивчення законодавства, тематичні семінари, навчання і т.д.)

Протягом

  2023-2025 років

Танько О.Г.

4.

Здійснення заходів з виявлення конфлікту інтересів, сприяння його врегулюванню, інформування керівника, відповідальну особу з питань запобігання та виявлення корупції Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА

Протягом

  2023-2025 років

Танько О.Г.

5.

Забезпечення проведення організаційної та роз’яснювальної роботи з питань антикорупційного законодавства для посадових осіб та працівників закладу

Протягом

  2023-2025 років

Танько О.Г.

6.

Проводити моніторинг щодо своєчасного подання декларацій посадовими особами шляхом пошуку та перегляду інформації на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції

Повідомити щодо подання або не подання (несвоєчасного подання) декларації посадовими особами відповідальну особу з питань запобігання та виявлення корупції Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА

Згідно зі строками визначеними НАЗК

 

 

Танько О.Г.

 

 

 

 

7.

Забезпечити інформування Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки  неподання або несвоєчасного подання Е-декларацій

У разі необхідності

Танько О.Г.

8.

Повідомляти відповідальну особу з питань запобігання та виявлення корупції Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА щодо порушення дисциплінарного провадження стосовно осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування керівництва та закладу.

Протягом

  2023-2025 років

 

Танько О.Г.

9.

Забезпечення функціонування, ведення та своєчасне оновлення веб-сторінки.

Протягом

  2023-2025 років

Танько О.Г.

Коцопей М.І.

10.

Створення рівноцінних умов для надання медичної допомоги усім громадянам та прозорість і відкритість її надання. Протидія явищу неформальних платежів у закладах охорони здоров’я. Моніторинг дотримання законодавства про благодійну діяльність та благодійні організації (щодо збору добровільних благодійних пожертв з користувачів медичної допомоги на території закладів охорони здоров’я).

Протягом

  2023-2025 років

Лугова Н.І.

Куцевол О.О.

Муліка М.С. Танько О.Г.

 

 


  Медичний директор                                                                   Ольга  КУЦЕВОЛ


ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНІЧНИХ ТА ЯКІСНИХ

ХАРАКТЕРИСТИК ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ, РОЗМІРУ БЮДЖЕТНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, ОЧІКУВАНОЇ ВАРТОСТІ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ

(відповідно до пункту 41 Постанови КМУ від 11.10.2016 № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами))

         1) Найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, його категорія:

Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Решетилівської міської ради Полтавської області».

Код ЄДРПОУ 38534915.

Місцезнаходження: 38400, Полтавська область, Полтавський район, місто Решетилівка, вулиця Грушевського, 76в.  

Категорія замовника: відповідно до пункту 3 частини першої статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» – юридичні особи, які є підприємствами, установами, організаціями та їх об’єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі.

 

         2) Назва предмету закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі й частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності):

 Туберкулін (МНН:Tuberculin) (БІОЛІК Туберкулін ППД-Л, розчин для ін’єкцій, комплект: 1 ампула 0,6 мл (6 доз) з 3 шприцами з голками для витягання, та 3 голками для введення) ДК  021:2015(CPV) – 33600000-3 «Фармацевтична продукція».

 

         3) Ідентифікатор закупівлі: UA-2023-05-05-007749-a Закупівля на prozorro.gov.ua.

 

4) Обґрунтування процедури закупівлі: відкриті торги (з особливостями) згідно з  пунктом 37 прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII зі змінами та з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (надалі - Особливості) для туберкулінодіагностики населення Решетилівської об’єднаної територіальної громади, в тому числі для внутрішньо переміщених осіб.  Встановлення попереднього діагнозу туберкульозу необхідне для відбору осіб з підозрою на туберкульоз. Своєчасна діагностика, ізоляція хворих на туберкульоз з бактеріовиділенням, організація та проведення лікування є основними елементами первинної профілактики туберкульозу, яка спрямована на попередження інфікування мікробактеріями туберкульозу здорових осіб.

Відкриті торги (з особливостями) проводяться з метою закупівлі Туберкулін (МНН:Tuberculin) (БІОЛІК Туберкулін ППД-Л, розчин для ін’єкцій, комплект: 1 ампула 0,6 мл (6 доз) з 3 шприцами з голками для витягання, та 3 голками для введення) ДК  021:2015(CPV) – 33600000-3 «Фармацевтична продукція».

 

5) Очікувана вартість та обсяг закупівлі:

Очікувана вартість предмета закупівлі Туберкулін (МНН:Tuberculin) (БІОЛІК Туберкулін ППД-Л, розчин для ін’єкцій, комплект: 1 ампула 0,6 мл (6 доз) з 3 шприцами з голками для витягання, та 3 голками для введення) ДК  021:2015(CPV) – 33600000-3 «Фармацевтична продукція» - 200 400,00 грн. (Двісті тисяч чотириста гривень 00 копійок) з урахуванням ПДВ.

 Планування закупівель,  в тому числі визначення очікуваної вартості, є динамічним та безперервним процесом, що здійснюється замовником  протягом року.

 Обсяг закупівлі на 2023 рік становить - 871 комплект.

 

6) Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі:

Учасник процедури закупівлі зобов'язується здійснювати своєчасну закупівлю БІОЛІК Туберкулін ППД-Л, розчин для ін’єкцій, комплект: 1 ампула 0,6 мл (6 доз) з 3 шприцами з голками для витягання, та 3 голками для введення, в обсягах, що за належних умов забезпечить задоволення потреби населення Решетилівської об’єднаної територіальної громади, в тому числі для внутрішньо переміщених осіб в 2023 році.

Запропонований товар має бути належним чином зареєстровані в Україні.

2. Термін придатності товарів на момент постачання повинен бути не менше 80% загального терміну придатності.

3. Якість товару повинна відповідати вимогам, встановленими до нього загальнообов’язковими на території України нормами і правилами, підтверджуватися сертифікатом якості виробника, відповідності, реєстраційним посвідченням, висновком державної санітарно-гігієнічної експертизи, або іншим подібним документом, який оформлений відповідно до вимог законодавства України.

 

7) Нормативно-правові акти, що формують підстави застосування процедури відкритих торгів:

1. Закон України “Про публічні закупівлі” №922-VIII від 25.12.2015 року зі змінами;

2. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» від 12 жовтня 2022 р. № 1178;

3. Наказ Міністерства охорони здоров’я  України від 04.09.2014 № 620 «Про затвердження та впровадження медико - технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при туберкульозі».


ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНІЧНИХ ТА ЯКІСНИХ

ХАРАКТЕРИСТИК ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ, РОЗМІРУ БЮДЖЕТНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, ОЧІКУВАНОЇ ВАРТОСТІ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ

(відповідно до пункту 41 Постанови КМУ від 11.10.2016 № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами))

 

        1)    Найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, його категорія:

Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Решетилівської міської ради Полтавської області».

Код ЄДРПОУ 38534915.

Місцезнаходження: 38400, Полтавська область, Полтавський район, місто Решетилівка, вулиця Грушевського, 76в.  

Категорія замовника: відповідно до пункту 3 частини першої статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» – юридичні особи, які є підприємствами, установами, організаціями та їх об’єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі.

 

2)    Назва предмету закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі й частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності):

Спеціальне лікувальне харчування для дітей, хворих на фенілкетонурію, код ДК 021:2015(CPV) – 15880000-0 «Спеціальні продукти харчування, збагачені поживними речовинами» (ФКУ Нутрі 3 Концентрат (PKU Nutri 3 Concertrated), ФКУ Нутрі 3 Енерджі (PKU Nutri 3 Energy).

 

3)    Ідентифікатор закупівлі: UA-2023-04-28-004724-a 

Закупівля на prozorro.gov.ua.

 

4)    Обґрунтування процедури закупівлі: відкриті торги (з особливостями) згідно з  пунктом 37 прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII зі змінами та з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (надалі - Особливості).

Відкриті торги (з особливостями) проводяться з метою закупівлі спеціального лікувального харчування для дітей, хворих на фенілкетонурію, ФКУ Нутрі 3 Концентрат (PKU Nutri 3 Concertrated), ФКУ Нутрі 3 Енерджі (PKU Nutri 3 Energy), у відповідності до  наказу Міністерства охорони здоров’я  України від 17.12.2019 № 2498 «Про затвердження методичних рекомендацій з планування та розрахунку потреби в лікарських засобах, продуктах спеціального харчування та виробах медичного призначення, що закуповуються за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів».

 

5)    Очікувана вартість та обсяг закупівлі:

Очікувана вартість предмета закупівлі спеціального лікувального харчування для дітей, хворих на фенілкетонурію, ФКУ Нутрі 3 Концентрат (PKU Nutri 3 Concertrated), ФКУ Нутрі 3 Енерджі (PKU Nutri 3 Energy) на 2023 рік становить - 202 800,00 грн. (Двісті дві тисячі вісімсот гривень 00 копійок) з урахуванням ПДВ. Планування закупівель,  в тому числі визначення очікуваної вартості, є динамічним та безперервним процесом, що здійснюється замовниками протягом року.

Обсяг закупівлі на 2023 рік становить:

ФКУ Нутрі 3 Концентрат (PKU Nutri 3 Concertrated) – 27 банок;

ФКУ Нутрі 3 Енерджі (PKU Nutri 3 Energy) – 29 банок.

 

6)    Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі:

Учасник процедури закупівлі зобов'язується здійснювати своєчасну закупівлю спеціального лікувального харчування для дітей, хворих на фенілкетонурію, ФКУ Нутрі 3 Концентрат (PKU Nutri 3 Concertrated), ФКУ Нутрі 3 Енерджі (PKU Nutri 3 Energy) в обсягах, що за належних умов забезпечить задоволення потреби в 2023 році. 

 

№ з/п

Найменування

Технічні, якісні та інші характеристики

Од. виміру

Кількість

Вік дитини

1

2

3

4

5

6

1

Продукти лікувального харчування  хворих на фенілкетонурію

ФКУ Нутрі 3 Концентрат (PKU Nutri 3 Concertrated)

Харчовий продукт для спеціальних медичних цілей: для дітей від 8 років, хворих на фенілкетонурію та гіперфенілаланінемію для дієтотерапії. Порошкоподібна суміш амінокислот без фенілаланіну з вітамінами, мінералами і мікроелементами.

1.    Вміст білка у 100 грамах сухого продукту не більше – 70 г.

2.    Призначений для дітей від 8 років.

3.    Кількість амінокислот в суміші –найвища.

4.    Кількість незамінних та напівзамінних амінокислот (г) в 100 г білка – оптимальний, що адаптований до вікової категорії хворого.

5.    Вуглеводний комплекс забезпечено за рахунок моносахаридів та полісахаридів при мінімальному вмісті сахарози.

6.    Присутність фенілаланіну не допускається.

7.    Вміст суми амінокислот, які вміщують сірку (метіонін та цистеїн), (г) в 100 г білка – оптимальний, що адаптований до вікової категорії хворого.

8.    Вміст тирозину (г) в 100 г білка – оптимальний, що адаптований до вікової категорії хворого.

9.    Спеціальний продукт повинен вміщувати мінеральні речовини, мікроелементи та вітаміни у збалансованій кількості.

10.      Продукт повинен бути порошкоподібний, розфасований у металеві банки масою 500 грамів.

11.      Продукт повинен бути вироблений з дотриманням умов належного виробництва та бути безпечним для використання.

Банка 500 г.

27

11 років

2

Продукти лікувального харчування  хворих на фенілкетонурію

ФКУ Нутрі 3 Енерджі (PKU Nutri 3 Energy)

Харчовий продукт для спеціальних медичних цілей: для дітей від 9 років та дорослих, включаючи вагітних жінок, хворих на фенілкетонурію, для дієтотерапії. Порошкоподібна суміш без фенілаланіну, що містить суміш незамінних та замінних амінокислот, вуглеводи, жири, вітаміни, мінерали та мікроелементи.

1.     Вміст білка (в еквіваленті) у 100 грамах сухого продукту не більше 36 грам.

2.     Призначений для дітей від 9 років.

3.     Набір амінокислот (кількість) в суміші – найвищий.

4.     Вміст суми незамінних та замінних амінокислот (г) в 100 г білка – оптимальний, що адаптований до вікової категорії хворого.

5.     Вуглеводний комплекс забезпечено за рахунок моносахаридів та полісахаридів при мінімальному вмісті сахарози.

6.     Присутність фенілаланіну не допускається.

7.     Вміст суми амінокислот, які вміщують сірку (метіонін та цистеїн), (г) в 100 г білка – оптимальний, що адаптований до вікової категорії хворого.

8.     Вміст тирозину (г) в 100 г білка – оптимальний, що адаптований до вікової категорії хворого.

9.     Наявність в суміші необхідних мінеральних речовин, мікроелементів і вітамінів у збалансованій кількості.

10. Продукт повинен бути порошкоподібний, розфасований у металеві банки масою 454 грамів.

11. Продукт повинен бути вироблений з дотриманням умов належного виробництва та бути безпечним для використання.

Банка 454 г.

29

11 років

 

При формуванні технічних та якісних характеристик предмета закупівлі Замовник, насамперед, керувався висновком лікаря, який призначив вищезазначені суміші, відповідно до уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги «Фенілкетонурія та інші гіперфенілаланінемії», затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.11.2015 року №760. Згідно ч.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2015 року №160 «Про затвердження Порядку забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання» передбачено: «Громадяни, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання забезпечуються лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання (далі лікарські засоби та харчові продукти) відповідно до медичних показань».

 Дана суміш є життєво необхідною для підтримки нормального функціонування організму і повноцінної життєдіяльності. Заміна суміші на будь які інші може призвести до негативної динаміки лікування дитини.

          Посилання на конкретну торгівельну марку є необхідним, оскільки дитина впродовж останніх 5-ти років, згідно рекомендацій генетика Обласного центру медичної генетики Комунального підприємства «Обласна клінічна лікарня відновного лікування та діагностики Полтавської обласної ради», під спостереженням якого вона перебуває, приймає спеціалізоване лікувальне харчування, а саме: ФКУ Нутрі 3 Концентрат (PKU Nutri 3 Concertrated), ФКУ Нутрі 3 Енерджі (PKU Nutri 3 Energy).

        За даними клінічних спостережень вищезазначене лікувальне харчування в повному обсязі забезпечує баланс білка в організмі дитини та не викликає алергічних та побічних реакцій.

        Замовник  не має законного права, окрім лікаря, який проводив огляд пацієнта та призначав лікування, замінювати останньому призначені спеціальні продукти харчування (суміші) з конкретно визначеними медичними характеристиками та необхідним розрахунком в тій чи іншій кількості необхідних компонентів у вмісті продукту.

 

7) Нормативно-правові акти, що формують підстави застосування процедури відкритих торгів:

1. Закон України “Про публічні закупівлі” №922-VIII від 25.12.2015 року зі змінами;

2. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» від 12 жовтня 2022 р. № 1178;

3. Постанова Кабінету Міністрів України від 31.05.2015 року №160 «Про затвердження Порядку забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання».

4. Наказ Міністерства охорони здоров’я  України від 17.12.2019 № 2498 «Про затвердження методичних рекомендацій з планування та розрахунку потреби в лікарських засобах, продуктах спеціального харчування та виробах медичного призначення, що закуповуються за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів».

                                Триває вакцинація населення проти захворювання на COVID

Адміністрація КНП «Центру ПМСД Решетилівської міської ради» запрошує жителів на вакцинацію проти захворювання COVID. Станом на 28 квітня ц.р. на Решетилівщині вакциновано першою дозою вакцини 9546 осіб, а другу дозу, тобто повний імунний захист, отримали 9271 особи, бустерна доза 2374. В лікувальному закладі щоденно проводиться щеплення наявними вакцинами в кабінеті № 26. Також мобільна бригада медиків виїжджає у віддалені села громади. Про дату та виїзд лікарської бригади в сільські населені пункти сповіщаємо пацієнтів через оголошення та запрошення мешканців медичними працівниками.

Кожен бажаючий вакцинуватися має змогу звернутися безпосередньо до свого сімейного лікаря або записатися на вакцинацію через медичного реєстратора за телефоном (05363) 2-10-30 або мобільним телефоном 073-454-93-80, де вам нададуть детальні роз’яснення щодо наявних вакцин та порядку щеплень.

Чом доцільно саме зараз вакцинуватися від захворювання на COVID? На даний час рівень захворювання на COVID та інші ГРВІ серед жителів громади значно знизився, тому вакцинуватися потрібно саме зараз, щоб захистити себе та своїх близьких      у період сезонного підйому захворювання, убезпечити своє життя від небезпечних наслідків захворювання.

Пам’ятаймо, що лише вчасна убереже вас від тяжкого перебігу цього захворювання та допоможе в недопущенні епідемії на території громади.

Запрошуємо на вакцинацію всіх бажаючих.

     Адміністрація закладу.

Чим ризикують невакциновані Українці?

На другому році пандемії коронавірусу статистика залишається невтішною. Міністерство охорони здоров’я звітує про більш як 11 тисяч нових випадків COVID-19 за добу. Лікарні знову заповнилися хворими, і під потреби ковідних пацієнтів віддають інші відділення. Медики б’ють на сполох, адже практично всі госпіталізовані не мають щеплення. Розповідаємо, чим страшний коронавірус для невакцинованих українців.

Ризик 1: тяжка форма COVID-19

Тяжка форма COVID-19 супроводжується високою температурою, ускладненим диханням або задишкою, болем у грудях, пневмонією тощо. Часто до вірусної інфекції додається бактеріальна, і це погіршує загальний стан.

За даними МОЗ, найбільше ризиків захворіти на тяжку форму коронавірусу мають літні люди й ті, хто має супутні захворювання. Часто ці категорії поєднуються, адже що старша людина, то вища імовірність хронічних хвороб у неї. 

«COVID-реанімація Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова на сьогодні заповнена. Найстрашніше те, що всі хворі – це люди, які не отримали вакцинацію. При тому, що вакцина є в достатній кількості в Україні і щеплення легко отримати», – заявив 29 вересня професор Сергій Риженко. 

Статистика Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) свідчить, що серед пацієнтів старше 60 років, які були госпіталізовані з COVID-19, 97% не мають повного курсу вакцинації. Утім, саме вони потребують найбільшого захисту від хвороби. 

«На сьогодні лише 20% українців 60+ вакциновані від COVID-19 принаймні першою дозою, а повністю вакцинованих – 16,6%. Доступ до вакцини вже є в найбільш віддалених куточках України, а мобільна бригада може приїхати до тих, хто не може самостійно пересуватись. Найважливіше – бажання українців захиститись від небезпечного вірусу», – закликав головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Ризик 2: постковідні ускладнення 

Медики розповідають, що перемогти сам вірус для повного одужання мало. Адже інфекція впливає на інші системи організму, наприклад, викликає згущення крові й тромби. Що більше, міжнародні дослідження свідчать, що коронавірус викликає порушення в роботі серця – міокардит, ішемію та ін. 

«COVID-19 змінює перебіг майже всіх захворювань, бо має специфічний вплив на організм. Він руйнує ендотелій – внутрішню вистілку кровоносних судин. Спочатку окуповує судини легень, а потім пробирається до серця, головного мозку, нирок», – наголосив хірург Вячеслав Лазирський.

За словами лікарів, постковідні ускладнення можуть спричинити важкі патології: ураження головного і спинного мозку з розвитком деменції, інсульту, енцефаліту, мієліту, полінейропатії.

Крім того, існує так званий довгий ковід – неприємні симптоми, які тримаються місяцями. Це втома, біль у голові та суглобах, безсоння, неможливість сконцентруватися, відчуття тривоги і депресія, панічні атаки тощо. 

«Людям дуже важко відійти від хвороби, тому багато пацієнтів почали звертатися за допомогою до психотерапевтів, щоб налагодити втрачений психічний баланс», – розповіла в інтерв’ю Texty.org.ua сімейна лікарка Марина Сікорська.

У Всесвітній організації охорони здоров’я стверджують, що ризик отримати довгий ковід мають люди з ожирінням та високим тиском. А в Україні, за даними ВООЗ, лише 39,6% громадян мають нормальну вагу. 

Ризик 3: смерть

Найбільший ризик померти від коронавірусу мають літні люди. На летальність від ковіду впливає наявність супутніх хвороб – бронхіальної астми, діабету, гіпертонії, онкології, захворювань нирок тощо. За даними МОЗ, 82% померлих від COVID-19 за весь період в Україні – люди віком від 60 років. При цьому 98,3% з них були невакциновані.

 «Ми зробили аналіз, що відбувається в Україні з 15 червня по 15 вересня: 92% госпіталізованих з COVID-19 до наших лікарень – це невакциновані люди, а 99,2% летальних випадків – це невакциновані люди, які були госпіталізовані і які втратили своє життя», – уточнив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

У відомстві наголошують, що хронічні хвороби не є протипоказанням до вакцинації проти COVID-19. Навпаки, люди зі слабким здоров’ям повинні додатково себе захистити.  Не можна щепитися лише за умови важкої алергічної реакції на попередню дозу вакцини,  гіперчутливості до одного з компонентів вакцини та температури тіла вище 38,5ºC.

Зараз в Україні доступні три вакцини проти коронавірусу: AstraZeneca, CoronaVac від Sinovac та Comirnaty від Pfizer. Кожна з них допомагає уникнути тяжкої форми ковіду чи смерті. Вакцинуватися проти COVID-19 можна у кабінетах щеплень або центрах масової вакцинації. Повний перелік на сайті list.covid19.gov.ua

 

Щодо імунізації від коронавірусної хвороби COVID-19.

За інформацією Міністерства охорони здоров'я 23.02.2021 року до України доставлено першу партію вакцини в кількості 500 тисяч доз, яка розподіляється на 7 регіонів України, в тому числі на Полтавську область. Зі слів головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, вакцина виготовлена за ліцензією Oxford-Astra Zeneca в Індії під назвою "Covishield" є повністю безпечною, а її імуногенність висока.

У першу хвилю спеціальними бригадами будуть імунізовані медичні працівники лікарень, які працюють з хворими на COVID-19, мешканці закладів для людей похилого віку та працівники спеціалізованих закладів, військовослужбовці в зоні проведення ООС;

-       на ІІ етапі: медпрацівники інших закладів, люди 80 років і старші, а також соціальні працівники;

-       на ІІІ етапі: люди віком від 65 і старші, працівники критично-важливих структур, державної безпеки, працівники освіти;

-       на ІV етапі: люди від 60 років, люди з хронічними захворюваннями, особи, що працюють і відбувають покарання в місцях позбавлення волі;

-       на V етапі: люди віком від 18 до 59 років.

Медичними працівниками КНП "Центр ПМСД Решетилівської міської ради" проводиться підготовча робота з оформлення цільових груп щеплень, спеціальна підготовка медичних працівників, які будуть виконувати щеплення, організація окремого кабінету щеплень.

Для бажаючих отримати щеплення, прохання заздалегідь звернутися до свого сімейного лікаря з метою внесення до списків підлягаючих вакцинації на етапах проведення щеплень.

Коронавірусна хвороба COVID-19 - це інфекційне захворювання з великою інтенсивністю поширення, часто має непередбачуваний перебіг та тяжкі наслідки. Вакцинація дає можливість попередити захворювання серед найбільш вразливих верств населення.

 

Адміністрація КНП " Центр ПМСД Решетилівської міської ради"Інформація що до самоізоляції


Рекомендації для осіб, з підозрою або хворими на COVID-19, які перебувають вдома на самоізоляції

Залишайтеся вдома за винятком необхідності медичної допомоги
Ви повинні обмежувати діяльність поза своїм будинком/квартирою, за винятком отримання медичної допомоги. Не ходіть на роботу, до школи чи громадські приміщення. Не користуйтесь громадським транспортом або таксі.

Відокремте себе від інших людей і тварин у своєму будинку/квартирі
Люди: Наскільки це можливо, ви повинні залишитися в окремій кімнаті і витримувати дистанцію більше 2 метрів від інших членів сім’ї і/або сусідів у вашому домі. Також слід використовувати окремий санвузол, якщо він є.  Особливо уважно дотримуйтесь цих положень якщо у вашій сім’ї є особи, які віднесені до групи ризику (літній вік, наявність хронічних захворювань: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, захворювання легень тощо). 
Тварини: Не контактуйте з домашніми тваринами чи іншими тваринами під час хвороби.

Заздалегідь зателефонуйте і попередьте про відвідування сімейного лікаря (при необхідності цього і наявності можливості)
Якщо у вас є лікарський прийом, зателефонуйте до лікаря і скажіть, що у вас є або може бути COVID-19. Це допоможе медичному персоналу вжити заходів, щоб вберегти інших людей від зараження чи впливу. Надіньте маску для обличчя перед контактом з медичними працівниками.  Ці кроки допоможуть обмежити поширення інфекції.

Носіть маску для обличчя
Ви повинні носити маску для обличчя, коли ви знаходитесь біля інших людей (наприклад, спільне використання кімнати чи транспортного засобу) або домашніх тварин і перед відвідуванням закладу охорони здоров’я, чи приїздом бригади ЕМД.
Якщо пацієнт не може носити маску для обличчя (наприклад, тому що це спричиняє проблеми з диханням), тоді люди, які живуть з ним, не повинні залишатися в одній кімнаті з пацієнтом, або вони повинні носити маску для обличчя, якщо вони знаходяться з пацієнтом в одній кімнаті.

Дотримуйтесь гігієнічних правил при кашлі чи чханні
Прикривайте рот і ніс тканиною чи серветкою при кашлі або чханні. Викидайте використані засоби у окремий контейнер для сміття;
Негайно мийте руки з милом не менше 20 секунд і/або чистіть руки дезінфікуючим засобом на основі спирту, що містить щонайменше 60% спирту, в достатній кількості, щоб покрити всю поверхню рук, та розтираючи антисептик до його висихання. Мило обов’язково використовувати при помітному забрудненні рук.

Миття рук
Часто мийте руки з милом протягом щонайменше 20 секунд. Якщо не має можливості мити руки їх слід обробляти дезінфікуючими засобами на основі  60% спирту, покриваючи всі поверхні рук і розтираючи їх разом, поки вони не стануть сухими. Мило і воду обов’язково використовувати при помітному забрудненні рук. Не торкайтеся своїх очей, носа і рота з немитими руками.

Уникайте спільного використання особистих предметів домашнього вжитку
Не слід спільно користуватися посудом, чашками, рушниками або постільною білизною та іншими предметами домашнього вжитку з іншими людьми або домашніми тваринами. Після використання цих предметів їх слід ретельно очистити миючими засобами і водою.


Дезінфекція предметів/поверхонь
Слід щодня періодично дезінфікувати всі предмети/поверхні, до яких часто торкаються. До них слід віднести: стійки, стільниці, дверні ручки, світильники для ванної, туалети, телефони, клавіатури, планшети та тумбочки тощо  та будь-які поверхні де можуть знаходитись біологічні рідини. З метою дезінфекції слід використовувати побутові миючі засоби або серветки. При їх застосуванні слід дотримуватись інструкцій виробника.

Моніторинг стану здоров’я
Якщо Ви знаходитесь вдома на карантині (самоізоляції), слід уважно слідкувати за станом здоров’я. Періодично, протягом дня вимірюйте температуру тіла.
 Негайно зверніться до свого лікаря або телефонуйте 103, якщо ваш стан погіршується, а саме:
1.1. зросла температура тіла (більше 38,0 °С) або у вас з’явився озноб або відчуття гарячки і/або
1.2. з’явилося затруднене дихання, задишка і/або
1.3. постійний кашель і/або
1.4. стійкий постійний біль в грудній клітці.

Припинення самоізоляції
Рішення про припинення самоізоляції та запобіжних заходів приймається в кожному випадку окремо та приймається після консультації з медичними працівниками та відповідно до правил встановленими місцевими органами охорони здоров’я.